14 Aralık 2012 Cuma

GENİZ ETİ AMELİYATI

Geçen hafta Ctesi günü Rüya'nın geniz eti alındı,sabah erkenden anneannesi,babaannesi ve dedesiyle düştük hastane yollarına, yanımıza bebeğimizi aldık,sakindi canım kızım, bir önceki akşam anlattık ona biraz ama anlayamadı ki o,odamıza yerleştik ,doktorumuz geldi, konuştuğumuz saatte, 8 buçukta ameliyata alacağını söyledi.Daha sonra hemşire mavi önlük ve yeşil boneyi getirdi,anlatmam hissettiklerimi,Allah herkesin çocuğuna sağlık sıhhat versin, dermanlı hastalık versin, tuttum kendimi onun karşısında ağlamadım,daha sonra sakinleştirici gibi bir şey yaptılar makattan..Kuzucum sedyeye yatıp hemşire ablalarıyla gidiverdi,öptüm ellerinden başladım ağlamaya,ben, annem, kayınvalidem..ameliyathanenin önünde ağladık..Anlatamam yaşadıklarımı,zaten hiç yazamam,bol bol dua ettim kızıma, Allah beterinden korusun dermanlı hastalıklar versin dedim.1 saat geçmedi dışarda...geçmedi...
Daha sonra doktorumuz çıktı,her şeyin yolunda olduğunu birazdan Rüya'nın da uyandırılıp yanımıza getirileceğini söyledi..Kaptım battaniyeyi bekledim yoğun bakımın önünde..
İşten her şey o andan itibaren başladı, içerden Rüya'mın ağlamalarını,çığlıklarını duydum,o içerde ben dışarda ağladık, narkozun ve korkunun da etkisiyle krize girmiş gibiydi Rüya, kapıyı açtılar, Allah'ım sedyede kendini yerden yere atıyor,nasıl sarıldım hemen, ben burdayım bırakmam artık seni dedim..Tutamadım,elini,kolunu tutamadım...Kendini bırakıverdi,çıplak bir şekilde kucağımızda odasına indirdik..Kesinlikle susmadı,ağladı eve gidelim anne diye bağırdı,resmen 1 saat elini kolunu tutup oturtmaya çalıştık, yeni oyuncak almıştım ona neler yaptık yok nafile...3 yaşındaki kızım ne de güçlüymüş, doktorlar elinden damar yolu açmışlar,kelebek deniliyor sanırım o iğneye,inanın onu var gücüyle çekti kaç defa,engel olamadık,sonradan anladık ki zaten çıkartmış elinden..Bir yandan gözleri kapanıyor bir yandan midesini tutuyor,benden başka kimseye gitmedi,benim kucağımda oturdu ,benim kucağımda ağladı,benim kucağımda gezdi..Kustu sonra ,rahatladı biraz..Ancak o zaman tam anlamıyla üzerini giydirebildik.Kaç defa tuvalete götürdüm...Canım Rüya'm,meleğim çok çekti..Daha sonra nihayet bir ara oturduğu yerde uyuyakaldı..Zaten odadaki yatağı hiç kullanmadık,yatmayı bırakın oraya oturmadı bile..Uyandığında tekrar ağlamalar başladı,yeni aldığım oyuncağı
gösterince,pillerini takınca biraz kendine geldi..Ara ara uyudu da zaman geçti..Odaya giren kim olursa olsun ağladı,kimseyi yanında istemedi..Saat 6 olup doktor gelene kadar ne yaşadım bir ben bir Allah bilir.Elindeki iğnenin çıkarılması tam bir faciaydı,yine kendini yerden yere attı,üç kişi zor tuttuk..Hemşire kaçtı resmen odadan..
Nihayet saat 6 oldu doktorumuz geldi,yine bir kriz yaşadık ama doktorumuz sadece ağzını açarsan seni eve gönderecem hemen diye kandırdı, her şey yolunda isterseniz kalabilirsiniz isterseniz gidebilirsiniz dedi doktorumuz, biz Rüya'nın durumundan dolayı her şey yolundaysa gitmek istediğimizi söyledik..Kızım nasıl neşelendi,evimize gidiyoruz diye..
Evimize geldiğimizde biraz daha sakinleşti canım Rüya'm..Ancak her şeyden korkan,kendine kimseyi yaklaştırmayan,hırçın bir kıza dönüştü,elindeki iğne yerine yapıştırılan bantı Salı günü kendiliğinden de olsa zar zor çıkarttık..Üstelik operasyon esnasında solunumunu kalp atışlarını kontrol ettiklerinden, vücuduna yapıştırılan 3 ayrı yuvarlak bantları ( isimlerini bilmiyorum ) dün banyo yaptırırken büyük bir krizle çıkarttık..
En başından banyo yapmak istemedi,hiç bu kadar olaylı bir banyomuz olmamıştı,kendine dokundurmadı,sadece saçını yıkayabildik ağlamalarının,bağırmalarının arasında..
Çıkarttığımız üç banttan bir tanesinin yeri neredeyse kan toplamış..
Yarın doktor kontrolümüz var,emimin yine kıyamet kopacak..
                                           
Resimleri var ancak ben hatırlamak istemiyorum bu yaşadıklarımı hatta yazmak bile istemedim...
                                           
Özetle biz ameliyatı hiç kolay atlatmadık, genel anlamda sağlıklı çok şükür,acıları bitti, ancak psikolojisi bozuldu benim güçlü kızımın..Allah başka dert,keder vermesin canım Rüya'ma....

18 yorum:

 1. Canım okurken nefesim kesildi.Bitti gitti çok şükür, Allah beterinden saklasın.Canım ,tatlı Rüya nasıl da paralamışş kendini,daha küçük işte ne olursa olsun anlamıyor demek ki.Allah kimseyi annesiz bırakmasın hep o geldi aklıma okurken.Sen de üzülme canım artık,atlattınız çok şükür.Kontrollerde belki yine ağlayacak ama hemen eve gideceği için belki bir önceki gibi olmaz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz canım,geçti bitti çok şükür ama kolay atlatmadık..Allah başka dert keder vermesin kimseye hele de çocuklara..

   Sil
 2. çok çok geçmiş olsun sağlıklı günleri olsun hayırlı ,uzun,ömrü olsun güzel Rüyamın..zor olmuş ama atlatmışsınız bitmiş gitmiş çok şükür canım benim.. Rabbim dermansız dert vermesin dediğin gibi..öp annesi prensesi yerime :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz canım, amin inşallah..Zor zamanlar geçirdik ama bitti çok şükür,öperim :)

   Sil
 3. Canım çok geçmiş olsun. Şükürler olsun atlattınız. Biliyorsun Duruda yaşadı aynı şeyi, ameliyat sonrası Duru'da Rüya kadar olmasa da bol ağlamaklıydı. Şimdi Duru bademciklerini aldıracağız ama Duru tv de bile ameliyat sahnesi görse çığlığı basıyor.Psikolojisi iyice bozulmuş bu konuda bende çok tedirginim. Allah bir daha yaşamasın İnşallah. Evlat herşeyi ile çok farklıymış insan en çok bu durumlarda anlıyor.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canım, çok şükür atlattık çok zordu çok ..Şimdiden size de acil şifalar diliyorum Allah yardımcınız olsun canım..Öpüyorum..

   Sil
 4. Ayy kuzum yaa.Geçmiş olsun Allah başka dert vermesin.Dert verip derman aratmasın..Anneliğin en zor yanlarından biri de bu.Hasta olduklarında insan mahvoluyor,kaldı ki seninki ameliyat oldu .Canım Daha küçük unutur çabucak.Üzülme annesi ..öpüyorum sizi

  http://melegimyigidim.blogspot.com/

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz canım,amin..Atlattık çok şükür ,zor oldu..Biz de sizi öpüyoruz..

   Sil
 5. ayyyy sürayyacım okuyamadım sonuna kadar tüylerim diken diken oldu yaa.nasıll üzüldüm anlatamam canım yüreğim sızladı.Allahım yardımcın olsun yarın.çok şükür atlattınız ama unutur zamanla sen üzülme.ama haklı olarak gösterdi o tepkileri çocuk ne yapsın.narkozdan uyanan koca insanlar bile bağırış çığırış çıkıyorlar ameliyathaneden biliyorsun.çok üzüldüm ya çok geçmiş olsun.Allah şifa versinde hemencecik atlatsın rüyacım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Eda'cım çok teşekkür ederiz, çok zor zamanlar atlattık hala da atlatmaya çalışıyoruz,çok zor çok..Allah dermanlı hastalık versin diyip teselli oluyorum,unutacaz inşallah canım..Öpüyorum..

   Sil
 6. canım benim.. küçücük tabi ne olduğunun farkına bile varmamıştır.. nasıl korkmuştur.. kıyamam ona ben.. çok çok çok geçmiş olsun.. bu son olsun inşallah..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah Sevgi'cim inşallah,gerçekten çok korktu..Çok teşekkür ederiz..

   Sil
 7. Çook geçmiş olsun en kısa zamanda unutulsun inşallah.

  YanıtlayınSil
 8. Canım yaaa çok çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun, okurken bile bir garip oldum, kim bilir siz neler hissetmişsinizdir. Allah şifa versin de tez zamanda iyileşsin kuzucuk..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz canım,çok zor zamanlar yaşadık ama atlatıyoruz bakalım yavaş yavaş..Amin..

   Sil
 9. Çok çok geçmiş olsun,umarım en kısa zamanda psikolojisi de düzelir Rüya kızımızın,cıvıl cıvıl olur yine eskisi gibi...ve evet Allah kimsenin çocuğuna dermansız dert vermesin...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederiz canım..Yavaş yavaş atlatıyoruz inşallah,amin canım amin..

   Sil